exYU Stars Magazin



Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u fudbalu 2014. godine u Brazilu – Rezultati četvrtog kola

October 16, 2012  
Kategorije Zabava




Kvalifikacije za Mondijal 2014.
Makedonija – Srbija (1:0)
Skoplje – stadion: “Filip Drugi”, gledalaca: 25.000, sudija: Baj Nijhus.
Žuti kartoni: Gligorov, Noveski, Georgijevski, Grnčarov – Biševac, Marković.

Crveni karton: Tomović.

Strelac: Ibraimi u 59. minutu iz penala za Makedoniju.
Makedonija: Pačovski, Georgijevski, Grnčarov, Noveski, Lazevski, Demiri (od 87. Sumulikoski), Tasevski (od 73. Tričkovski), Hasani, Gligorov, Ivanovski (od 90. Ristovski), Ibraimi.
Srbija: Brkić, Kolarov, Nastasić, Biševac, Ignjovski, Fejsa, Tadić (od 68. Ivanović), Marković (od 76. Sulejmani), Tošić, Đuričić (od 61. Lekić).

Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u fudbalu 2014, 4. kolo:

Grupa A:

Hrvatska – Vels 2:0
(Mandžukić 27, Eduardo 57)

Makedonija – Srbija 1:0
(Ibraimi 59p)

Belgija – Škotska 2:0
(Benteke 69, Kompani 71)

Tabela: Hrvatska 10, Belgija 10, Srbija 4, Makedonija 4, Vels 3, Škotska 2

Grupa B:

Češka – Bugarska 0:0

Italija – Danska 3:1
(Montolivo 33, De Rosi 37, Baloteli 54 – Kvist 45+1)

Tabela: Italija 10, Bugarska 6, Češka 5, Jermenija 3, Danska 2, Malta 0

Grupa C:

Farska ostrva – Republika Irska 1:4
(Hansen 68 – Vilson 46, Voters 53, Justinusen 74 ag, O’Dija 88)

Austrija – Kazahstan 4:0
(Janko 24, 63, Alaba 71, Harnik 90+3)

Nemačka – Švedska 4:4
(Klose 8, 15, Mertezaker 39, Ozil 56 – Ibrahimović 62, Lustig 64, Elmander 76, Elm 93)

Tabela: Nemačka 10, Švedska 7, Irska 6, Austrija 4, Kazahstan 1, Farska Ostrva 0

Grupa D:

Andora – Estonija 0:1
(Oper 57)

Rumunija – Holandija 1:4
(Marika 40 – Lens 9, Indi 29, Van Der Vart 45+2, Van Persi 86)

Mađarska – Turska 3:1
(Koman 31, Zalai 50, Gera 58p – Erding 22)

Tabela: Holandija 12, Rumunija 9, Mađarska 9, Turska 3, Estonija 3, Andora 0

Grupa E:

Kipar – Norveška 1:3
(Aloneftis 42 – Hangeland 44, Elionusi 81p, King 83)

Island – Švajcarska 0:2
(Barneta 66, Gavranović 79)

Albanija – Slovenija 1:0
(Roši 36)

Tabela: Švajcarska 10, Norveška 7, Island 6, Albanija 6, Kipar 3, Slovenija 3

Grupa F:

Rusija – Azerbejdžan 1:0 (0:0)
(Širokov 84pen)

Izrael – Luksemburg 3:0
(Hemed 14, 48, Ben Basat 36)

Portugal – Severna Irska 0:1
(Norvud 30)

Tabela: Rusija 9, Izrael 7, Portugal 6, Luksemburg 1, Severna Irska 1, Azerbejdžan 1

Grupa G:

Letonija – Lihtenštajn 2:0
(Kames 29, Gauras 77)

Bosna i Hercegovina – Litvanija 3:0
(Ibišević 28, Džeko 35, Pjanić 41)

Slovačka – Grčka 0:1
(Salpingidis 63)

Tabela: Bosna i Hercegovina 10, Grčka 10, Slovačka 7, Litvanija 4, Letonija 3, Lihtenštajn 0

Grupa H:

Ukrajina – Crna Gora 0:1
(Damjanović 45)

San Marino – Moldavija 0:2
(Dadu 73p, Epureanu 78)

Poljska – Engleska (sreda, 17. oktobar, 16h)

Tabela: Engleska 7, Crna Gora 7, Poljska 4, Moldavija 4, Ukrajina 2, San Marino 0

Grupa I:

Belorusija – Gruzija 2:0
(Brešan 6, Dragun 28)

Španija – Francuska 1:1
(Ramos 25 – Žiru 90+4)

Tabela: Španija 7, Francuska 7, Gruzija 4, Belorusija 3, Finska 1

Facebook Fan Page